Faaliyetler

Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’ne TAKAT Geldi!

TAKAT
Yazan: TAKAT

Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) olarak ülkemizin geleceği olan gençlerin astronomi ve bilimi daha yakından tanıyarak benimsemeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda İstanbul Sultanbeyli’deki Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören ve aynı zamanda TAKAT üyesi olan Ahmet Taha Türk’ün okulunda organize etmiş olduğu konferansa katıldık.

10 Mayıs 2017 Çarşamba Günü gerçekleştirilen “Uzay Araştırmaları ve Uzayda Hayat İzleri” konulu konferansa astronomi ve bilime meraklı yüzden fazla öğrenci iştirak etti. Yaklaşık iki saat süren konferansın ilk bölümünde uzay araştırmalarının tarihi hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra gelecekte ne tür uzay araştırmalarının bizleri beklediği gençlere anlatıldı. Ardından uzayda hayata dair bulunan ipuçları paylaşıldı. 1,5 saat süren bu sunumun ardından meraklı dimağların astronomi ve uzayla ilgili soruları cevaplandı.

Olumlu geri dönüşler alınan ve çok güzel bir atmosferde gerçekleşen bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese TAKAT olarak çok teşekkür ederiz.

NOT: Okulunuzda veya kurumunuzda düzenleyeceğiniz konferans, sunum, söyleşi ve astronomi etkinliklerine bizi davet etmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

TAKAT

TAKAT

Astronomi için TAKAT'imiz var!

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.