Şu an okuduğunuz yazı
Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’ne TAKAT Geldi!

Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’ne TAKAT Geldi!

Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) olarak ülkemizin geleceği olan gençlerin astronomi ve bilimi daha yakından tanıyarak benimsemeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda İstanbul Sultanbeyli’deki Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören ve aynı zamanda TAKAT üyesi olan Ahmet Taha Türk’ün okulunda organize etmiş olduğu konferansa katıldık.

10 Mayıs 2017 Çarşamba Günü gerçekleştirilen “Uzay Araştırmaları ve Uzayda Hayat İzleri” konulu konferansa astronomi ve bilime meraklı yüzden fazla öğrenci iştirak etti. Yaklaşık iki saat süren konferansın ilk bölümünde uzay araştırmalarının tarihi hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra gelecekte ne tür uzay araştırmalarının bizleri beklediği gençlere anlatıldı. Ardından uzayda hayata dair bulunan ipuçları paylaşıldı. 1,5 saat süren bu sunumun ardından meraklı dimağların astronomi ve uzayla ilgili soruları cevaplandı.

Olumlu geri dönüşler alınan ve çok güzel bir atmosferde gerçekleşen bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese TAKAT olarak çok teşekkür ederiz.

NOT: Okulunuzda veya kurumunuzda düzenleyeceğiniz konferans, sunum, söyleşi ve astronomi etkinliklerine bizi davet etmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön