Şu an okuduğunuz yazı
Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne TAKAT Geldi

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne TAKAT Geldi

Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) gençlerimizin uzay merakını arttırmak ve onları bilimin gizemli dünyasına çekmek için konferanslar vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene TAKAT’in Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’nde  gerçekleştirdiği konferanstan oldukça olumlu dönüşler alınmıştı. Bu yıl ise okulda düzenlenen konferansı okulun öğrenci kulübü Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne taşıdı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkez’inde yaklaşık 350 öğrencinin katılım gösterdiği bir sunum gerçekleştirildi. “İnsanlığın Uzay Macerası” konulu konferansta insanoğlunun şimdiye kadar uzayda yaptığı tüm önemli çalışmalar anlatılarak uzay araştırmalarında gelinen nokta gösterildi. Ardından ise uzay alanında gelecekte bizleri hangi önemli projelerin beklediğine değinildi. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği yaklaşık 1 saatlik konuşmanın sonunda TAKAT’in destekleriyle yapılan Uzay Balonu Projesi tanıtıldı.

Faydalı ve güzel bir atmosfer oluşturarak bizleri genç dimağlarla buluşturan Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencisi ve TAKAT üyesi Ahmet Taha Türk ile okulun kıymetli biyoloji hocası İbrahim Dem Bey’e TAKAT olarak teşekkürü bir borç biliriz!..

NOT: Okulunuzda veya kurumunuzda Türkiye’nin herhangi bir yerinde düzenleyeceğiniz konferans, sunum, söyleşi ve astronomi etkinliklerine bizi davet etmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön