Şu an okuduğunuz yazı
Sitemiz 1 Yaşında!

Sitemiz 1 Yaşında!

Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) kurulduğu günden bu yana bir çok faaliyet gerçekleştirerek en aktif astronomi toplulukları arasına ismini yazdırdı. Kahraman Göktaşı Yağmuru gözlemleri, Merkür Geçişi gözlemi, Müslüman Gökbilimciler resim sergisi, güneş saati atölyesi, Suriyeli kozmonot Muhammed Faris röportajı ve daha nicesi…  Bu çalışmalardan biri daha var ki belki de bunların içerisinde en güzeli: takiyuddin.org

Twitter hesabıyla adını duyurmaya başlayan TAKAT, gelen yoğun teklif ve ısrarlar üzerine bir site açma kararı verdi. Yapılan hararetli istişare ve çalışmalar sonucunda bundan tam bir yıl önce, 16 Ağustos 2015’te TAKAT’in resmi sitesi takiyuddin.org faaliyete geçti!.. Daha az ve öz kelime, daha çok görsel ve sade bir tasarım kullanılarak, sıradan ve sıkıcı gökbilim sitelerinden farklı olması amaçlandı.

Site geçirdiği bir yıl içerisinde 9.000’e yakın kişi tarafından ziyaret edildi. Ayda ortalama 750 kişinin ziyaret ettiği site, Türkiye dışında başta ABD, Rusya ve İngiltere olmak üzere pek çok ülkeden ziyaretçiye de ev sahipliği yaptı. En çok görüntülenen sayfa ise 2016’da Yaşanacak Gök Olayları oldu.

takiyuddin.org'u ziyaret edenlerin ülkeleri.
takiyuddin.org’u ziyaret edenlerin ülkeleri.

TAKAT olarak öyle inanıyoruz ki bilimi ve gökbilimi seven insanlar, sitemizi daha çok sahiplenerek TAKAT’i birçok kişiye duyuracak ve bu vesileyle ülkemizin gökbilim alanında ilerlemesine katkıda bulunacaktır!..

Verdiğiniz tüm destekler için TAKAT adına teşekkürü bir borç biliriz!..

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön