Şu an okuduğunuz yazı
TAKAT 1. Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

TAKAT 1. Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

Ülke genelinde yüzden fazla üye sayısına ulaşan Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) 14 Ocak 2017 Cumartesi Günü 1. Genel İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantı en çok üyenin bulunduğu İstanbul’da yapıldı. Toplantıda şimdiye kadar çeşitli gözlem etkinlikleri, resim sergileri ve atölyeler düzenleyen TAKAT’in kuruluş amacı, geleceği ve yapılanması hakkında istişarelerde bulunuldu. Önceden belirlenen gündem maddelerinin de konuşulduğu toplantıda, TAKAT’in ülke astronomisine nasıl katkıda bulunabileceği ayrıntılı olarak görüşüldü. Toplantıda ayrıca daha nitelikli bir üye kitlesi oluşturmak adına üye alımlarına düzenleme getirildi. Genel olarak TAKAT’in sosyal medya yönetimi ve site içerikleri de masaya yatırıldı. Toplantıda çıkan bir diğer önemli karara göre ise gökbilim konuları üzerine beyin fırtınalarının yapılacağı “Gökbilim Kıraathanesi” projesinin önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek.

İlk toplantı olması dolayısıyla gündem maddelerinin hepsi konuşulamadığı için Şubat 2017’de ikinci bir toplantı yapılmasına karar verildi.

Toplantıda alınan kararlar hayata geçirildiğinde, TAKAT yarını dünden daha aktif ve güçlü bir hâle gelecek. Astronomi İçin TAKAT’imiz Var!..

 

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön