Şu an okuduğunuz yazı
Bir UFO Gördüm Sandım!

Bir UFO Gördüm Sandım!

UFO denilince aklımıza yeşil, uzun boylu, çekik gözlü, gözleri kapkara olan koca kafalı bir canlı geliyor. Uçağa  değil de bir anda gözden kaybolabilecek hızdaki uçan dairelere biniyorlar.

UFO “Unidentified Flying Object” yani “Tanımlanamayan Uçan Cisim”dir. Ama biz ne zaman bir atmosfer olayı görsek, uydu geçişlerine  şahit olsak veya bir gök taşına denk gelsek, UFO gören masum köylüyü oynuyoruz. Yani gördüklerimiz UFO değil, medya kuruluşlarının  gündem oluşturmasıyla gaza gelme hâli. Aynı “Mars dolunay büyüklüğünde gözükecek!” haberlerinde olduğu gibi.

Gökbilimciler, “UFO diye bir şey kesinlikle  yok, ancak bu, kâinatta yalnız olduğumuz anlamına gelmiyor.” diyor.

Evet, her şey Allah’ın “Ol!” demesine bakıyor. Tefsirlerde bahsedilen “on sekiz bin” âlemin, uzaylıların varlığına delalet ettiğini  söyleyen alimler var. Uzayda akıllı yaşam formu aramak için çeşitli bilimsel araştırmalar sürdürülüyor. Bunun en önemli örneği SETI  (Search for Extra- Terrestrial Intelligence- Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması), Dünya’ya gelen radyo sinyallerini analiz ederek  uzaylıların varlığını ispat etmeye çalışıyor. Bu sene de dünya dışı akıllı yaşam araştırmaları için Çin’de dünyanın en büyük radyo teleskobu inşa ediliyor. Bakalım tüm bu araştırmalar sonucunda bir gün gerçek bir uzaylının varlığı kanıtlanabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz…

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
1
Çok İyi
1
Eh İşte
1
Güzel
1
Muhteşem
1

© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön