Şu an okuduğunuz yazı
Kandıra’ya TAKAT Geldi!..

Kandıra’ya TAKAT Geldi!..

Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere farklı şehirlerde ve okullarda astronomi faaliyeti gerçekleştiren Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın son etkinliğini Kocaeli/Kandıra’da yaptı. Kandıra Akçakoca İlkokulu’ndaki konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte önce harikalar diyarı uzaydan ve Güneş Sistemi üyelerinden bahsedilerek, bu konular hakkında kısa, ilginç ve eğlenceli bilgiler verildi. Meraklı minik öğrencilerin ilginç sorularıyla daha da zenginleşen seminerimiz, Güneş Saati Atölyesi ile devam etti. Önce güneş saati hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra öğrencilerle birlikte atölye çalışması yapıldı. Basit ve küçük adımlarla kendi güneş saatlerini yapan minik öğrenciler, yaptıkları güneş saatlerini nasıl kullanacaklarını da öğrendi.

Etkinlik bittikten sonra öğrencilerin meraklı ve sevimli sorularıyla adeta bizi abluka altına alması belki de etkinliğin en keyif verici kısmıydı. Akşam yapılması plânlanan gözlem etkinliğinin kötü hava koşulları sebebiyle iptal olması en az çocuklar kadar bizleri de üzdü.

Akçakoca İlkokulu’ndaki minik öğrencilerin gökbilim ve uzaya olan merakları bizleri bir kez daha gelecek hakkında bizleri umutlandırdı. Bu güzel etkinliğe vesile olan ve bizleri güzel bir şekilde ağırlayan Akçakoca İlkokulu öğretmeni ve TAKAT üyesi Enes Cici’ye teşekkür ederiz.

NOT: Okulunuzda veya kurumunuzda Türkiye’nin herhangi bir yerinde düzenleyeceğiniz konferans, sunum, söyleşi ve astronomi etkinliklerine bizi davet etmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
1
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön