Şu an okuduğunuz yazı
Necip Fazıl Kısakürek İ.H.O.’ya TAKAT Geldi!

Necip Fazıl Kısakürek İ.H.O.’ya TAKAT Geldi!

Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) okullarda öğrencilere yönelik yaptığı astronomi ve uzay konulu seminerlerine devam ediyor. 10 Mayıs 2017 Çarşamba Günü Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen seminerin ardından bu sefer de İstanbul Sultangazi’de bulunan Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’na misafir oldu.

Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan Fatih Yağcıoğlu Bey TAKAT’le iletişime geçerek bu güzel konferansı organize etti. 23 Mayıs 2017 Salı Günü okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programa yüzün üzerinde 7. sınıf öğrencisi iştirak etti. “Harikalar Diyarı Uzay” konulu konferans yaklaşık 1 saat sürdü. Niçin bilim ve gökbilim sorularıyla başlayan konuşmada Güneş Sistemi’nden derin uzay cisimlerine kadar pek çok şey anlatıldı. Öğrencilerin merakla takip ettikleri sunumun sonunda meraklı öğrencilerin konuyla ilgili soruları yanıtlandı.

Çok güzel ve coşkulu bir atmosferde gerçekleşen bu güzel programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) olarak şükranlarımızı sunarız!..

NOT: Okulunuzda veya kurumunuzda düzenleyeceğiniz konferans, sunum, söyleşi ve astronomi etkinliklerine bizi davet etmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
2
Çok İyi
0
Eh İşte
1
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön