Şu an okuduğunuz yazı
Teknofest’e TAKAT Geldi!..

Teknofest’e TAKAT Geldi!..

20-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşen Teknofest İstanbul’da Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) katılımcı olarak yer aldı. İlk kez gerçekleşen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest’te TAKAT açtığı stant vesilesiyle astronomi ve uzay meraklılarıyla buluştu. Yarım milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Teknofest’te TAKAT binlerce uzay meraklısını kendi yerinde ağırladı.

7’den 70’e ziyaret eden uzay meraklısına, sanal gerçeklik gözlüğüyle üç boyutlu uzay deneyimi yaşattık ve Güneş Sistemi hakkında bilgilendirme yaptık. Ziyaretimize gelen öğrencilerle ayrıca Güneş Saati, Gök Atlası ve Göktürk-2 Maketi Atölyeleri gerçekleştirdik.

Standımızın “Sorun Söyleyelim” köşesinde ise 70 mm’lik mercekli teleskobumuzu sergiledik ve gökbilim sevdalılarının gökbilim ve gözlemcilik hakkında merak ettiği tüm soruları yanıtlayarak yollarına ışık tutmaya çalıştık. Bu etkinlik vesilesiyle çok güzel muhabbetler ve önemli kontaklar kuruldu. Yine bu tür organizasyonlarda buluşmak dileğiyle… Astronomi İçin TAKAT’imiz Var!..

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
1
Eh İşte
0
Güzel
1
Muhteşem
3
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön