Şu an okuduğunuz yazı
TAKAT 2. Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

TAKAT 2. Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

14 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantının ardından, Takiyüddin Astronomi Topluluğu’nun 2. Genel İstişare Toplantısı 11 Şubat 2017’de Üsküdar’da gerçekleştirildi. Bu toplantıda, ilk toplantıda vakit kalmadığı için görüşülemeyen gündem maddeleri istişare edildi.

Bu kapsamda önümüzdeki haftalarda hayata geçirilecek olan Gökbilim Kıraathanesi projesinin mekanı, tarihi, içeriği ve hangi sıklıkta yapılacağına karar verildi. Ayrıca TAKAT’in yapacağı çalışmalar göz önünde bulundurularak belli başlı komisyonlar oluşturuldu.  Bu sene yapılacak gözlem etkinlikleri planlandı. Halkımızın gökbilim sevgisini ve merakını arttırmak adına bir dizi çalışma düşünüldü. Önümüzdeki aylarda başlaması planlanan özel bir proje çalışması için de üyelerden oluşan bir proje ekibinin kurulmasına karar verildi.

Ülkemizi bilimsel mânâda daha üst seviyelere taşımak için sivil toplumun gücünü kullanarak çalışmalarımıza daha büyük bir azimle devam edeceğimizin garantisini verebiliriz. Çünkü Astronomi için TAKAT’imiz var!..

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
0
Muhteşem
0
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön