Faaliyetler

TAKAT 3 Yaşında!

TAKAT
Yazan: TAKAT

17 Şubat 2015 tarihinde bir twitter hesabıyla faaliyetlerine fiilen başlayan Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) bu yıl üçüncü hizmet yılını doldurdu. “Astronomi İçin TAKAT’imiz Var!” diyerek yola çıkan TAKAT, üç yıllık bu kısa geçmişinde çeşitli vesilelerle yüzlerce öğrenciyle buluşup astronomi ve uzay konusunda konferanslar düzenledi, teleskopla canlı yayınlar gerçekleştirdi, çeşitli yerlerde atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenledi, kendi üyelerine yönelik Gökbilim Kıraathanesi etkinliği düzenledi, halka açık ve üyelerine özel birçok gözlem etkinliği düzenledi, uzay balonu projesini hayata geçirdi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 200’e yakın üyesiyle büyük bir gökbilim ailesi hâline gelen TAKAT, ülkemizde astronomi ve uzay alanında hız kesmeden, daha güçlü bir şekilde faaliyetlerine sizlerin desteğiyle devam edecek inşaallah.

NOT: TAKAT olarak kuruluşumuzun 3. yıldönümü hasebiyle twitter hesabımız üzerinden bir çekiliş tertip ettik. Çekilişimizi bu sayfadan canlı olarak takip edebilirsiniz.

CANLI YAYIN:

Yazar Hakkında

TAKAT

TAKAT

Astronomi için TAKAT'imiz var!

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.