Şu an okuduğunuz yazı
Uluslararası Uzay İstasyonu’nu Ziyaret Edin

Uluslararası Uzay İstasyonu’nu Ziyaret Edin

Henüz uzay turizmi herkesin erişebileceği bir seviyede değil. Bugün uzaya çıkayım deseniz, yüklü miktarda parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Fakat COVID-19 karantina günlerinde birçok şeyi uzaktan evimizde yapmaya alıştığımız gibi, gidemediğimiz yerleri sanal olarak ziyaret edebiliyoruz. Bu seyahat noktalarından biri de yeryüzünden yaklaşık 400 km yükseklikte bulunan Uluslararası Uzay İstasyonu.

Google tarafından hazırlanan Arts & Culture projesinde Uluslararası Uzay İstasyonu da yer alıyor. 360 derece sanal tur yapabileceğini istasyonun her detayını inceleyebilirsiniz. İstasyon içerisinde bulunan geçiş noktalarını, dar tünelleri, içeride bulunan tüm ekipmanları şu sayfadan inceleyebilirsiniz: artsandculture.google.com/streetview/international-space-station

Diğer Uzay Keşifleri de Arts&Culture’da

Uluslararası Uzay İstasyonu’nu keşfetmek size yetmediyse uzayla alakalı inceleyebileceğiniz daha birçok sayfa mevcut. Apollo projelerinden Yuri Gagarin’e, Galileo’dan uzay keşifleri ile ilgili filmlere kadar dopdolu birçok içerik artsandculture.google.com/project/space-exploration sayfasında keşfedilmeyi bekliyor.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Beğenmedim
0
Çok İyi
0
Eh İşte
0
Güzel
1
Muhteşem
1
Yorumları Görüntüle (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


© 2020 Takiyüddin Astronomi Topluluğu, Her Hakkı Mahfuzdur.

Başa Dön